Parimad harjutused reie toonimiseks

Tere tulemast meie artiklisse! Siin räägime, kuidas parandada reie toonust. Õpetame viise, kuidas su reisi vormida. Tahad alakeha tervemaks ja tugevamaks teha? Õige paik siis! Reied on keha oluline osa. Nende tugevus mõjutab välimust ja tervist. Loodame, et meie valitud harjutused aitavad sul saavutada soovitud tulemusi.

Olulised märksõnad:

 • harjutused reie
 • reie toonimine
 • alakeha treening
 • reie tugevdamine

Miks on tugevad reied olulised?

Tugevad reied on tähtsad nii välimuse kui ka tervise seisukohalt. Reieharjutused aitavad su lihaseid tugevdada ja vormida. Nad parandavad reie lihaste toonust. Tugevad reied vähendavad ka vigastuste riski.

Tugevad reied muudavad alakeha stabiiilseks. See vähendab vigastuste teket nii treenides kui ka igapäevaselt. Kui õnnestub vigastusi vältida, on tervislikuks ja toonuses alakeha hoidmine lihtsam.

Reis on suurim lihasgrupp ja see hoiab meid püsti. Tugevad reied on olulised iga päev. Nad aitavad meil käia, joosta, tõsta raskusi ja treppe üles alla käia.

Kui reie lihased on tugevad, on ka vigastuste oht väiksem. Lisaks paraneb jõudlus ja tasakaal.

Spordi harrastamisel on tugevad reied eriti olulised. Nad aitavad paremat sooritust nii jalgpallis, korvpallis, tennisel kui ka jalgrattasõidul. Reieharjutused tugevdavad vastupidavust, kiirust ja jõudu. See viib paremate tulemusteni spordiväljakul.

Parimad reie treeningkavad

Siin jagame parimaid reie treeningkavasid, mis abistavad tugevdamisel ja toonuse parandamisel. On väga oluline läbi viia mitmekülgne treening, kasutades erinevaid harjutusi ja tehnikaid. Allpool olevad efektiivsed harjutused aitavad saavutada suurepäraseid tulemusi.

1. Kükk

Kükk on tõhus harjutus, mis tugevdab ja toonib reie lihaseid. See haarab erinevaid lihasrühmi, k.a reie eesmised ja tagumised lihased. On oluline, et kükkimisel jälgitakse õiget tehnikat. Nii vältida vigastusi ja suurendab tulemust. Alusta kergete hantlitega ja lisa raskust järk-järgult, see hoiab reie lihased pingul.

2. Reiepress

Reiepress aitab tugevdada reie lihaseid suurepäraselt. Kasuta selle jaoks masinat, kus saab platvormi kõrgust reguleerida. Suru jalad platvormi vastu. Seejärel, tõsta raskust, pingutades reie lihaseid. Oluline on säilitada õige tehnikat ja kontrollida oma liigutusi.

3. Hüpped kohapeal

Hüpped kohapeal on lihtne, kuid väga tõhus harjutus. Seisa sirgelt jalgade laiuselt ees. Hüppa nii kõrgele kui võimalik ja maandu pehmelt. See harjutus tugevdab reie lihaseid ja suurendab jõudu.

4. Jooksmine treppidel

Jooksmine treppidel on suurepärane, et treenida reie lihaseid ja arendada jõudu. Leia trepikoda, mida saad kasutada, ja jookse üles-alla. See parandab reie lihaste tugevust, vastupidavust ja südame tervist.

HarjutusKirjeldusTehnika
KükkReie tugevdamiseksJala laius õlavöö lävivälistes asendis, laskumine puusade suunas tagasi, painutamine põlvedes 90-kraadise nurga all, tagumiku enda suunas liikumine
ReiepressReie tugevdamiseksReguleeritava platvormi kasutamine, jalgade vastu surumine ja raskuse tõstmine
Hüpped kohapealReie jõu ja plahvatuslikkuse arendamiseksPehmel maandumisel kohe järgmine hüpe
Jooksmine treppidelReie tugevdamiseks ja vastupidavuse arendamiseksJooksmine trepist üles-alla

Need harjutused aitavad saavutada tugevad ja toonuses reied. Oluline on valida harjutused vastavalt oma eesmärkidele ja vajadustele. Alati konsulteeri treeneri või spetsialistiga, et harjutused õigesti teha ja vigastusi vältida.

Kuidas tugevdada reisi kodus?

Kui tahad oma reite tugevdada kodus, oled õiges kohas. Anname sulle mitu head harjutust. Nendega saad reite tõhusalt treenida ilma, et peaksid kulutama treeningvarustuse peale.

Kodus treenimine võib tunduda raske, kuid õigete harjutustega on see vahva. They let you reach your goals.

Esimesena, tutvustame kükitamist. Selle harjutusega saad oma reie lihaseid tugevdada. Töötab nii esikui ka tagumisega.

Listame nüüd korrekti kükitamise sammud:

 1. Aseta jalad õlgade laiuselt veidi väljapoole.
 2. Tõsta käed ette rinnale või hoia need sirgelt õlgade kõrval.
 3. Alusta kükitamist, viies puusad tahapoole ja painutades põlvi.
 4. Hoia selg sirge ja vaade otse.
 5. Alumises asendis puusad puudutavad peaaegu põlvi, kuid ära lase neil lahti põranda puudutada.
 6. Tõuse tagasi algasendisse, sirutades jalad täielikult.

Alusta kergema kükiraskusega ja edene vastavalt enda võtetele. Kükid on head harjutused reie tugevdamiseks, seega tee julgelt.

Meeles tuleb pidada, et tugevad reied saavutad mitme harjutuse abil. Oluline on proovida mitmeid erinevaid treeninguviise. Lisaks kükile soovitame ka teisi häid harjutusi nagu jalapressi ja jalatõsteid. Vali need vastavalt oma võimekusele.

Allpool on tabel, mis aitab sul erinevaid harjutusi teha:

Reie tugevdamise harjutuste tehnikajuhend
HarjutusTehnika
KükitamineKükitamiseks seisa jalad õlgade laiuselt veidi väljapoole, tõsta käed ette rinnale või hoia need sirgelt õlgade kõrval. Alusta kükitamist, viies puusad tahapoole ja painutades põlvi. Hoia selg sirge ja vaade otse. Alumises asendis puusad puudutavad peaaegu põlvi, kuid ära lase neil põrandat puudutada. Tõuse tagasi algasendisse, sirutades jalad täielikult.
JalapressIstu jalapressi seadmesse ja aseta jalad plaadile. Vajuta jalad plaadile, lükates seda enda eest eemale, tõhusalt töötades reie lihastega. Lase plaat seejärel kontrollitult tagasi algasendisse.
JalatõstedSeisa sirgelt ning tõsta jalg aeglaselt sirgelt ettepoole nii kõrgele kui võimalik. Hoia seda tippasendis mõni sekund ja langeta seejärel kontrollitult tagasi põrandale. Võta järgmiseks jalg ette ja korda harjutust.

Reie stabiliseerimine

Keskendume reie stabiliseerimisele ja tugevdamisele. Õpetame tõhusaid harjutusi, mis suurendavad tasakaalu. Need harjutused aitavad tugevdada reie abilihaseid.

Tugevate ja stabiilsete reitega on vigastuste vältimine lihtsam. Nad aitavad nii jooksmisel kui ka jalgpallis. Õiges vormis stabiliseerimine parandab üldist jõudlust.

Proovige järgmisi harjutusi reie stabiliseerimise eesmärgil:

 1. Sügavad kükk-id: Need tugevdavad reie esiosa ja tagaosa. Seistes jalgade õlgade laiuses, tehke sügavaid kükk-e. Hoidke kehakaal mõlemale jalale ühtlaselt jaotununa.
 2. Kardiotreening jalgrattal: Jalgratta sõit aitab väga reie stabiliseerimisele kaasa. See tugevdab lihaseid ning parandab stabiilsust.
 3. Küljeplank: See kõrvallihaseid tugevdav harjutus aitab stabiliseerida. Tõstke oma keha, toetudes ühel küljel küünarnukile ja jalgadelle. Hoia keha täiesti sirgena.
 4. Ühe jalaga jooks: See harjutus arendab reie lihaseid ja suurendab tasakaalu. Alustage lühikestest jooksusammudest ühe jalaga. Parandage järk-järgult enda tempot ja distantsi.

Kombineerige eelnevad harjutused treeningrutiiniga ning saavutate seeläbi tugevad ja stabiilsed reied. Harjutage neid pidevalt.

HarjutusEesmärkRaskusaste
Sügavad kükk-idTugevdab reie esiosa ja tagaosa lihaseidKeskmine
Kardiotreening jalgrattalParandab reie lihaste vastupidavust ja stabiilsustKerge
KüljeplankTugevdab reie küljelihaseid ja parandab tasakaaluRaske
Ühe jalaga jooksTöötab reie lihaseid üksikasjalikult ning suurendab stabiilsustKeskmine

Harjutage regulaarselt nende harjutustega, lisades neile ka muid reieharjutusi. Nii saate tugevad ja stabiilsed reied, mis parandavad teie sporditulemusi.

Reie lihaste treenimine jõusaalis

Kui sa tahad oma reisi tugevdada ja saavutada häid tulemusi, siis jõusaal on õige koht. Seal on palju seadmeid ja harjutusi, mis aitavad su lihaseid trenni. Siin on mõned neist.

Sõudeergomeeter

Proovi jõusaalis sõudeergomeetrit. See annab head vastupanu ja sõudmine treenib su reie lihaseid hästi. Eelista treenimiseks intervallmeetodit – sõua täiega 30–60 sekundit ja siis puhka sama kaua. Korda harjutusi 3–5 korda.

Jalgsirajad

Jalgsirajad on samuti suurepärane viis jõusaalis reie lihaseid tugevdada. Need simuleerivad jooksulindil jooksmist. Alusta soojenduseks jalgsirajal kõndimisega. Siis jookske lühikese aja kiiresti ning puhake. Korda neid tsükleid 3–5 korda.

Jalapress

Jalapressimasin aitab sul vajutada raskusi oma jalgadega. See tugevdab reie esiosa lihaseid. Alusta kergemate raskustega ja suurenda vastavalt vajadusele.

HarjutusKirjeldusSeeriadKordused
SõudeergomeeterTreenimine sõudeergomeetril3-530-60 sekundit
JalgsirajadTreenimine jalgsirajal3-530-60 sekundit
JalapressTreenimine jalapressil3-48-10

Need harjutused on heaks alguseks, aga ole ettevaatlik. Treeni õigesti ja ohutult. Alusta rahulikult, nii väldid vigastusi. Kui vajad, küsi nippi treenerilt.

Klappharjutused reie jaoks

O, sa oled jõudnud järgmise osani meie artiklist. Siin tutvustame professionaalseid klappharjutusi, mis on head reie treenimiseks. Nad aitavad tugevamaks ja toonilisemaks muuta reie lihased. Professionaalsed reieharjutused keskenduvad reie sise- ja väliskülje treenimisele. Nad aitavad suurendada jõudu ja vastupidavust.

Hea tehnikaga saavutad suurepäraseid tulemusi.

“Klappharjutused on suurepärane viis reie lihaste treenimiseks. Need harjutused võivad aidata kaasa reie toonusele ja tugevusele ning on kasulikud nii algajatele kui ka kogenud sportlastele.” – Treener Martti

Siin toome näiteid mõnedest klappharjutustest:

HarjutusKirjeldus
Sumosügavad kükidTee kükke, jalad laiali ja varbad väljapoole pööratud. Reie sisekülg ja suured lihased saavad tugevamaks.
Lihase kokkutõmbedSeisa sirge seljaga. Suru põlved kõvasti kokku ja siis lahuta. See harjutus treenib reie sisekülge tõhusalt.
Ühese jala kükidSeisa ühel jalal, tee kükke teise jalaga ees. See parandab tasakaalu ja tugevdab reie väliskülge.

Need näited siin on mõnedest professionaalsetest klappharjutustest. Lisa need oma treeningutesse. Kuid veendu, et valik sobib sinule ja sinu eesmärkidele. Alati konsulteeri treeneriga, et leida parimad harjutused just sinu jaoks.

Harjutused reie tagaosale

Võttes fookusesse reie tagaosa arendamist, aitame sul saavutada tugeva alakeha. Need lihased on kriitilised mitmel viisil. Nad abistavad tugevuse ja kehaasendi, samuti jooksusammu parandamisel.

Tuharalift

Tuharalift on parim reie tugevdamiseks. Astu püsti, jalad harkis, käed puusadel. Siis tõsta üks jalg ettepoole, painuta põlve.

Surudes esmalt jõuliselt jala tagasi, hoia tasakaalu. Korda teise jalaga.

Sügavad kükid

Proovi sügavaid kükkseid rohkema reie tugevnemiseks. Seisa jalad õla laiuseskohaselt. Painuta põlve ja kükita aeglaselt.

Hoia selg sirge ja suru kontsad maha tõustes. Tugevdad nii reie tagaosa kui ka tuharalihaseid ja jalgu.

“Harjutused reie tagaosale aitavad tugevdada alakeha lihaseid ja luua harmoonilise treeningefekti.”

Kummilindiga jalalükked

Kummilindiga jalalükked on hea alternatiiv. Seisa kummilindi keskel hoides mõlemad otsad kätte. Tõsta jalg sirgelt ette, hoides pinget.

Liiguta jalg aeglaselt ette ja tagasi. Korda vastasküljega.

“Regulaarsed harjutused reie tagaosale aitavad sul saavutada tugeva ja toonuses alakeha.”

Lõpetuseks, mäleta et tugev alakeha on treeningu vundament. Harjutades reie tagaosa, saad tugevamad lihased ja parema üldvormi..

Parimad dünaamilised reieharjutused

Siin osas räägime parimate dünaamiliste harjutuste kohta. Need aitavad su reie lihaseid tugevdada ja toonust parandada. Harjutustes tuleb raskusi tõsta ja liigutada, mis paneb reie lihased tööle.

Esiplaanikükk

Esiplaanikükk on väga tõhus harjutus. Sa lähed ühele põlvele, teine jalg eespool. Seejärel tõused püsti ja korda teise jalaga. Need kükid tugevdavad reie esiosa lihaseid, samuti jõudu ja tasakaalu.

Hüppekühveldamine

Hüppekühveldamine on suurepärane dünaamiline harjutus. Alusta seisvas asendis, tee hüppeid ja tõmba põlv kõhtu. Vaheta jala ja jätka. See harjutus arendab tugevust, vastupidavust ja liikuvust reie lihastes.

Kahesuunaline sammhüpe

Kahesuunaline sammhüpe on hüppamine külgsuunas. Harjutuse ajal toetud vaheldumisi erinevale jalale. Selline treening parandab reie lihaste jõudu, vastupidavust ja reageerimisvõimet.

Tõukamine jalgrattaga

Tõukamine jalgrattaga simuleerib sõitu. Seisa sirgelt ja suru jalgu nagu pedaalid. See tugevdab reie lihaseid ning arendab vastupidavust ja jõudu.

HarjutusKirjeldus
EsiplaanikükkLangeta end ühele põlvele, tõuse püsti ja korda harjutust
HüppekühveldamineTee hüppeid ja tõmba ühe jala põlv kõhu poole, vaheta jala
Kahesuunaline sammhüpeHüppa külgsuunas, toetudes ühele jalale, ja jätka teisele jalale
Tõukamine jalgrattagaSeisa sirgelt, suru üks jalg nagu pedaaliks jalgrattal ja too teine jalg samaaegselt enda poole

Kasutades neid harjutusi, treenid oma reie lihaseid mitmekülgselt. Paraneb jõud, vastupidavus ja toonus. Võid kombineerida erinevate treeningmeetoditega, et tulemusi maksimeerida.

Venitusharjutused reiele

Tutvustame siin erinevaid venitusharjutusi. Nad aitavad ennetada reievigastusi ning hoiavad reied painduvana. Õigeid harjutusi tehes saab tugevdada ja hoida oma alakeha tervena.

Regulaarsed venitusharjutused muudavad pinges lihased lõdvestunuks. Samuti parandavad need reie painduvust ja liikuvust.

Venitusharjutuste eelised

Venitusharjutustel on palju eeliseid, eriti reie lihaste jaoks. Need tegevused suurendavad painduvust, vähendavad lihaste pingeid ja parandavad vereringet.

Hoides reievigastusi eemal, nagu nihestused ja venitused, näitavad harjutused oma positiivset mõju. Need säilitavad reie lihaste tugevust ja toonust.

Õiged venitusharjutused

Siin on mõned head venitusharjutused reie lihastele:

 1. Põrandal istudes sirutus: Istu seljaga põrandale ja siruta jalad ette. Tõsta varvastega ülespoole. Tee iga jalaga seda 30 sekundit.
 2. Allapoole vaatav koer: Seisa käte ja jalgadega põrandal, nagu koer, vaadates alla. Tõsta jalg õhusse, too ette ja toeta põrandale. Hoia iga jalaga 30 sekundit.
 3. Põlveküünarnuki venitus: Seisa sirgelt, toetudes ühele jalale. Tõsta teine jalg painutatult tagant. Püüa suunata põlv vastu rinda. Hoia iga jalaga 30 sekundit.

Pildid ja videod aitavad mõista, kuidas harjutusi õigesti sooritada. Neil on näha ka eelised, mida nad pakuvad.

Ettevaatusabinõud

Kasutage alati õiget tehnikat ja vältige ülepingutust. Valu korral katkesta harjutused ning konsulteerige arstiga. Alustage vaikselt ja suurendage tasapisi koormust, et vigastusi vältida.

Soojendusharjutused enne põhimõttel harjutusi on hädavajalikud. Need valmistavad lihased ette ega lase neil krampi minna.

Mantra: Enneta, lõdvesta, säilita

Väga oluline on ennetada reievigastusi, lõdvestada lihaseid ja säilitada reie painduvust. Venitusharjutused on suurepärane viis saavutada tugev ja terve alakeha.

Lisa need harjutused oma igapäevaellu. See aitab parandada lihaselastsust ja vähendab vigastuste riski. Tee harjutusi regulaarselt, et hoida reied tugevad ja terved.

Kuidas integreerida reieharjutused treeningrutiini

Kui tahad oma reieharjutustest rohkem kasu saada, siis tuleb neid tihti teha. Edasi jagame nippe, kuidas lisada harjutused treeningutesse.

 1. Planeeri aega: Leia kindel aeg, millal trenni teha. Kirjuta alla, millal täpselt harjutused teha. Nii ei unune need sinu igapäevaelust.
 2. Vali õiged harjutused: Vaata erinevaid treeningplaane ja vali sinu eesmärgile sobiv. Kas soovid tugevust, paremat toonust või vastupidavust? Vali sobivad harjutused vastavalt.
 3. Pane kirja oma treeningkava: Koosta treeningkava, kus on mitmeid reieharjutusi. Näiteks ühel päeval treeni jalgu ja teisel reie tagaosa.
 4. Tee treeningutest rutiin: Korda harjutusi tihti ja pea oma treeningplaani. Kui muud tegemised segavad, leia aega treenimiseks.
 5. Varieeri treeninguid: Pane kavasse erinevaid harjutusi, et lihased areneksid tasakaalus. Proovi uusi harjutusi, et treeningud põnevad püsiksid.
 6. Ühenda treeningkaaslane: Kutsu keegi koos treenima, et ennast motiveerida. Koos on lõbusam ja julgustate ühinemisele!

Treeningutesse reieharjutuste lisamine aitab suurendada jõudu ja toonust. Oluline on regulaarsus ja kinnipidamine oma plaanist. Kuula oma keha ja treeni vastavalt oma võimetele.

Oleme koostanud näidis treeningkalendri:

PäevTreeningud
EsmaspäevReieharjutused: kükked, jalgade laiendamine, sumokükked
KolmapäevReieharjutused: jalgade kõverdamine, pöia laiendamine, bulgaaria jõutõmme
ReedeReieharjutused: kükid hantlitega, stepikõnnid, sumosurnud tõmme
PühapäevPuhkepäev

Treeningkava on näidis, mida saab vastavalt vajadustele muuta. Oluline on regulaarsus, eriti reieharjutuste osas, et tulemusi näha.

Viimased mõtted reie treenimise kohta

Artikkel jõuab lõpule ja loodame, et saime sulle abiks olla. Tugeva alakeha hoidmine vajab erilist tähelepanu reitele. Seega, tuleks tegevusse lisada reie harjutusi.

Vali erinevaid harjutusi, et treenides mitmekülgne olla. Õige tehnikaga treenimine ja oma keha kuulamine on oluline. See hoiab ära vigastused ja liigse koormuse.

Oled juba näinud erinevaid võimalusi treenimiseks. Nii kodus kui jõusaalis on palju teha. Vali harjutused, mis sulle meeldivad ja alusta. Kuid ära unusta venitusi, need hoiavad vigastused eemal ja muudavad lihased elastseks.

Oled sa valmis uusi eesmärke seadma? Kas tahad oma reitelihaseid tugevamaks muuta? Tuleta meelde artiklis olnud soovitusi ja harjutusi. Hea tervise ja meeleolu suunas on iga samm oluline!

Photo of author

Priit Vaher